Bydlení v bytových domech přináší lidem řadu výhod, především se nemusí starat o jejich technickou údržbu. Vše se odbyde na domovní schůzi, kde se spolumajitelé domu dohodnou, že například opravu střechy provede externí stavební firma, nebo že se zateplení http://bydleni.idnes.cz/zatepleni-rodinneho-domu-0hb-/rekonstrukce.aspx%3Fc%3DA140507_172518_stavba_web budovy bude provádět příští rok na jaře další stavební společností, takže přímý pracovní zásah obyvatelů domu tu není zapotřebí. Bydlení v bytovém domě je pak svým způsobem idylické, zvláště pokud si ještě necháte společné prostory uklízet a čistit úklidovou firmou. Spolumajitelé domu se pak také mohou dohodnout, že z našetřených peněz z bytového fondu vybudují fotovoltaiku. Co to pro ně může znamenat?
Ohřev vody – tímto způsobem lze do bytů přivádět teplou vodu z několika bojlerů a ušetřit i poměrně velké peníze pro mnoho rodin. Ohřev teplé vody není zanedbatelnou položkou v rodinném rozpočtu.
Topení – teplá užitková voda může přitápět v topném systému, efektivní je to jak u radiátorů, tak i u podlahového topení. Fotovoltaiku lze kombinovat s tepelnými čerpadly a zajišťovat tak pro bytový dům mnohem levnější zdroje tepla pro jednotlivé byty i společné prostory.
Elektřina pro byty i společné prostory – fotovoltaická elektrárna Joyce energie může teoreticky dodávat elektrický proud do celého domu, záleží na tom, jakým způsobem to bude vyřešeno koncepčně i technicky. Někdy se vyplatí pouze pro společné prostory, pokud je tu v provozu například soustava tepelných čerpadel pro topení, někdy lze tímto způsobem zásobovat levnou elektřinou i domácnosti.
Vytápěné skleníky – některé bytové domy s vnitřní zahradou, kam mají přístup pouze jejich obyvatelé, mohou mít v tamních prostorách postavené skleníky, a ty lze vytápět fotovoltaikou, případně zajistit do těchto prostor zdroj umělého světla pro pěstování rostlin. Díky teplu a světlu mohou rostliny růst i v únoru stejně dobře, jako v červenci.